دانلود پاورپوینت نظریه شناختی پیاژه- 13 اسلاید

|768699|qza|دریافت فایل با موضوع|علاقه پیاژه به زیست شناسی باعث شد که او در 22 سالگی به کسب درجه ی دکتری نایل شود. تحقیقات اختصاصی پیاژه در زمینه ی هوش با کار در آزمایشگاه بینه در پاریس آغاز شد . پیاژه با توجه به پاسخ های کودکان به آزمون ها ، متوجه پاسخ های نادرست آن ها و نوعی نظم و...
در این پست قصد معرفی فایل دانلود پاورپوینت نظریه شناختی پیاژه- 13 اسلاید را داریم با ما همراه باشید.

علاقه پیاژه به زیست شناسی باعث شد که او در 22 سالگی به کسب درجه ی دکتری نایل شود. تحقیقات اختصاصی پیاژه در زمینه ی هوش با کار در آزمایشگاه بینه در پاریس آغاز شد .

پیاژه با توجه به پاسخ های کودکان به آزمون ها ، متوجه پاسخ های نادرست آن ها و نوعی نظم ویکنواختی در اشتباهات شد. ( کدیور ص 22)

نکته ی جالب برای پیاژه این نبود که کودکان چه تعداد پاسخ درست می دهند بلکه برای او این مسئله برانگیزاننده بود که اشتباهات کودکان هم سن ، مشابه است . روشی که کودک دنیا را احساس و تفسیر می کند بسیار متفاوت از یک بزرگسال است .( بیابانگرد، نعمتی ص 14)

پیازه می خواست منشأ و چگونگی تکامل دانش را در نزد نوع بشر مطالعه کند و بدین منظور رشد شناخت را در کودکان وسیله قرار داد( سیف ص69)

نظریه ی پیازه یک نظریه ی مرحله ای است بر اساس نظریه ی او ، مراحل رشد شناختی عبارتند از مرحله حسی حرکتی ، پیش عملیاتی ، عملیات عینی و عملیات صوری .پیاژه معتقد بود این مراحل توالی ثابتی دارند به این معنا که افراد در هر کشور و فرهنگی به ترتیب یکسانی از این مراحل را می گذرند. دامنه ی سنی مطرح شده از سوی پیاژه ، تقریبی است ،برخی کودکان ممکن است مرحله ای را زودتر یا دیرتر طی کنند. (بیابانگرد ، نعمتی ص41)

مراحل پیاپی هستند ولی لازم نیست که کودکان حتماً یک مرحله را قبل از ورود به مرحله ای دیگر به اتمام برسانند.

پیاژه مدعی است که همه ی کودکان باید از مراحل مشابه و با ترتیب مشابه عبور کنند ، گرچه سرعت عبور همه ی آنان یکسان نیست( خرازی ص 136).مطالب دیگر:
📒پاورپوینت درس پنجم مطالعات اجتماعی پایه هفتم(همدلی و همیاری در حوادث)📒پاورپوینت درس ششم مطالعات اجتماعی پایه هفتم(بیمه و مقابله با حوادث)📒پاورپوینت درس هفتم مطالعات اجتماعی پایه هفتم(تولید و توزیع)📒نمونه سوالات فارسی دوم ابتدایی درس اول دوم سوم چهارم 6 سری ورد📒نمونه سوالات هدیه آسمانی کلاس دوم ابتدایی درس اول تا ششم 📒دانلود پاورپوینت درباره نفقه📒پاورپوینت اقلیم گرم و خشک📒پاورپوینت اقلیم همدان📒پاورپوینت شهرک اکباتان📒پاورپوینت درس هشتم مطالعات اجتماعی پایه هفتم(مصرف)📒پاورپوینت درس دهم مطالعات اجتماعی هفتم(ایران، خانه ما)📒پاورپوینت فصل پنجم علوم تجربی هفتم(از معدن تا خانه)📒پاورپوینت فصل چهارم علوم تجربی هفتم(مواد پیرامون ما)📒پاورپوینت فصل ششم علوم تجربی هفتم(سفر آب روی زمین)📒پاورپوینت فصل هشتم علوم تجربی هفتم(انرژی وتبدیل های آن)📒کارآموزی تعميرات و تست رده مياني قطعات هواپيما شركت خدمات هواپيمايي پارس فایل ورد ص69📒پاورپوینت فصل پنجم علوم هشتم حس و حرکت📒پاورپوینت درس چهارم علوم تجربی پایه هشتم تنظیم عصبی📒تحقیق درباره رب گوجه فرنگ 📒تحقیق درباره رابطه اخلاق با آزادی 📒تحقیق درباره لگاريتم📒تحقیق درباره سن ازدواج📒تحقیق درباره سنگابهاي تاريخي اصفهان 📒تحقیق درباره سنتز کینولیزین های پراستخلاف📒تحقیق درباره سنسورهای به کار رفته در سیستم انژکتوری